7/24 Ayrıntılı Bilgi ve Sipariş
0212521 4600

Ginseng Ekstresi

Panax ginseng uzun yıllar Uzakdoğu Ülkelerinde yaygın olarak kullanılmış bitkidir. Bilinen en eski şifalı bitkiler arasındadır. Dünya çapında üne kavuşmuş bitki zihin ve beden sağlığını koruyan doğanın sunduğu şifa olarak adlandırılır. İnsan şekline benzediği için iyileştirici inan bitkisi adını almıştır. Panax ginseng insanların yaşam kalitesini artıran tabiatın sunduğu şifalıktır.

 

Panax ginseng ve kanser tedavisi

Panax ginseng birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi kanser hastalıkları için de koruyucu önlem almaktadır. Özellikle 40 yaşın üzerinde görülen bazı kanser hastalıklarının oluşumuna engel olup, riski azalttığı gözlenmiştir. Panax ginseng oluşabilen kanser hastalığı süreçlerinde de vücut direncini artırarak destek sağlıyor. Maryland Medical Center Üniversitesi Asya Ginseng kaynak olarak bilgilendirmiştir.

Panax ginseng ve Alzheimer hastalığı

Panax ginseng zihin yorgunluğuna önlem olarak kullanılan bitkidir. Beyine giden kan dolaşımını artırarak, hastalık riskini azaltmaktadır. Yorgun zihin ve yeterli miktarda oluşmayan kan dolaşımında görülen Alzheimer özellikle ileriki yaşlarda daha sık rastlanılan bir süreçtir. Beyin yorgunluğuna karşı dayanıklılık gösteren panax ginseng zihin yorgunluğunu kontrol altına alarak daha kaliteli bir tedavi süreci sunar. Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi bu duruma açıklık getirmiştir. Yapılan çalışmalara göre Alzheimer Hastalığı ve İlişkili Bozukluklar da şifalı bitkinin olumlu etkisi kanıtlanmıştır.

Panax ginseng ve uyku düzensizliği

Panax ginseng beden ve ruhsal yorgunluğa karşı oldukça kuvvetli etki göstermektedir. Olumlu etkileri özellikle menopoz döneminde karşılaşılan uyku bozuklukları, hormon dengesizlikleri gibi halleri düzenleme konusunda yardımcı olmaktadır. UMMC ye göre olumlu etkileri bilinmektedir. Menopozun getirdiği tüm olumsuz ruh hallerini düzenleyerek, uyku bozukluklarını da dengelemektedir.

Panax ginseng ve böbrek hastalıkları

Panax ginseng böbrek fonksiyonunu düzenleyen sistemleri dengeleyerek böbrekleri koruyan şifalı bitkidir. Çeşitli hastalıkların sorunlarını tedavi eden mucize bitki, böbrek hastalıklarının tedavilerinde yıllarca kullanılmıştır. Ulusal Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Merkezine göre tedavi edici olduğu belirlenmiştir.

Panax ginseng ve MS hastalığı

Panax ginseng vücudun yorgunluğunu azaltarak MS hastalığına karşı koruma sağladığı kaydedilmiştir. Ulusal Multipl Skleroz Derneği tarafından kontrollü olarak desteklenmiştir. Yapılan çalışmalar ve araştırmalar sonucunda yüzyıllar öncesine kadar hastalığın tedavisinde yardımcı olduğu bilinmektedir.

Avena Sativa 

Avena Sativa vücudun genel performansını artırdığı gibi pek çok hastalığın tedavisinde zirve noktalara ulaşıyor. Özellikle bayan ve erkeklerin kısırlık tedavilerinde takviye olarak kullanılan avena sativa bununla beraber bedensel ve ruhsal enerjiyi yükseltecektir. Koroner kalp rahatsızlığı riski taşıyanların eski tarihlerden beri kullandığı bilinir. Bunun yanında kolestrol yüksekliği, enerji kaybı ve erkeklerin cinsel sorunlarında yaşam kalitesini artıran bitkidir.

Avena Sativa ve sinir sistemi

Avena Sativa sinir sistemindeki merkezi koruyucu olarak kullanılır. Yoğun çalışmaya bağlı olarak meydana gelen zihinsel yorgunluk üzerindeki etkisi kanıtlanmıştır. Bunu Bitkisel Tıp Eğilimleri ve Gelenekler kitabında yayınlayan herbalist Charles W. Kane yulafın gündelik hayatınızda yaşayabileceğiniz sosyal yorgunluğu yok edeceğini belirlemiştir. Sinir sisteminin sağlamlığını koruyor olması, hayatın kalitesini de yüksek ölçüde artıracaktır.

Avena Sativa cilt hastalıkları

Avena Sativa cilt hastalıklarında, tahribatlarında yatıştırıcı özelliği ile bilinen yulaf, en eski ve yaygın olarak kullanılan şifalı bitkidir. Geleneksel yardımcı olarak bilinen şifalı bitki, cildin tahribatlarını karşılamak için temek bileşimleri içerir. Avena Sativa içerdiği anti-inflamatuar etkisiyle kaşıntı etkisini de yok ettiği kanıtlanmıştır. Boston Tufts Üniversitesinde yapılan Beslenme yorumları yulaf potansiyel sağlık faydaları belirtmiştir.

Avena Sativa ve Kemik Erimesi

Avena Sativa yüksek miktarda içerdiği kalsiyum sayesinde, kemik erimesine ve kemik bozulmalarına karşı mücadele ediyor. Mineral ve kalsiyum açısından zengin olduğu için osteoporoz tedavisinde faydalı olduğu biliniyor. Özellikle ilerleyen yaşlarda görülebilen kemik erimesine karşı şifalı bitki olarak kullanılmaktadır. Maryland Medical Center Üniversitesi verdiği bilgiyle dengeli şekilde kemik erimesini tedavi ettiği belirlenmiştir.

Avena Sativa kaşıntı, sivilce, mantar

Avena Sativa başta ciltte beliren bozukluklar için tedavi edici olmaktadır. Yulaf salçası, kompres olarak kullanılarak kuru cilde uygulanır. Avena Sativa tohumları yüksek miktarda cilt hastalıklarını tedavi edici özelliğe sahiptir. Michigan Sağlık Sistemi Üniversitesi yulafı bu konuda mükemmel tedavi edici olarak belirlemiştir.

Avena Sativa zona tedavisi

Avena Sativa direk olarak zihinsel yorgunluğa iyi geldiği için strese bağlı olarak çoğalma gösteren hastalıklara da iyi geldiği bilinir. Zona rahatsızlığının ilerlemesini ve yayılmasını şiddetini önlediği kaydedilmiştir. David Hoffmann yayınlamış olduğu Tıp Herbalism adlı kitabı kaynak olarak gösterilmektedir.

Tribulus terrestis nedir?

Tribulus terrestis kas gücünü, dayanıklılık seviyesini artıran şifalı bir bitkidir. Kandaki yağ oranının ve hipertansiyonunun yükselmesinde geçmiş tarihlerden beri gönül rahatlığıyla kullanılır. Günümüz modern çağda halen kullanılmaya devam edilmesi tesadüf değil, başarının sırrıdır. Özellikle kadınların menopoz dönemlerinde yaşamış oldukları ruhsal sıkıntıları yok ederek daha rahat bir süreci beraberinde getirir. Tribulus terrestis geçmiş tarihin en yaygın olarak kullanılan şifalı bitkisidir. İnsanlık tarihinin bilinen en eski şifalı bitkisi olarak enerjisini yaymaktadır. Erkeklerde cinsel hormon sistemini dengeler ve insan yaşama gücünü artıran enerjiyi verir. Erkek ve kadınlarda oluşan psikolojik sorunların giderilmesinde ve hormon dengesini düzenleme konusunda destek verir. Tribulus terrestis en az  Panax kadar faydalı bir bitkidir.

Tribulus terrestis ve yüksek kolestrol tedavisi

Teribulus terrestis erkeklerde cinsel gücü artırırken, farklı hastalıklar için de vücudu destekleyecektir. Bunlardan biri yüksek kolesterol tedavisidir. Diğer rahatsızlıkların tedavisi için yüksek bir potansiyele sahip olması tercih sebebidir. Teribulus terrestis yüksek kolesterol rahatsızlığıyla savaşanlar için etkili olacaktır. (Lipid profili Pubmet.gov Tribulus Terrestis Etkisi Özü) kaynak olarak belirtilmiştir.

Tribulus ve terrestis idrar yolu hastalıkları

Tribulus terrestis bazı idrar yolu hastalıkları için tedavi edicidir. EMedTV kaynağına göre vücudun hormon sistemi seviyesini artırarak düzenli çalışmasını sağlar. Bununla beraber idrar üretimindeki artışı sayesinde bazı idrar yolu hastalıklarının da önüne geçmesi muhtemeldir.

Tribulus terrestis kalp / damar hastalıkları

Tribulus terrestis şifalı bitkisi düz kas ve kan akımını artırarak rahatlama hissi verir. Vücudun bütün enerjisini dengeli şekilde sağlar. Kalbe giden kan akışının eksikliği sebebiyle meydana gelen kalp ve damar rahatsızlığının tedavini kontrol altına alacak bitki, Doktorların Masaüstü Referans kaynaklarına göre doğruluğu belirlenmiştir.

Tribulus terrestis güç ve direnç

Tribulus terrestis özellikle erkeklerde vücut direncini artıran, yoğun yapılan atletik hareketlerin çalışmalarında enerji sağlayan bitkilerdir. Yapılan klinik çalışmalarda gösterilen performansın oldukça yüksek olduğu belirlenmiştir. Direnç konusunda sağladığı faydalar Uluslararası Spor Beslenmesi ve Egzersiz Metabolizması dergisinin yayınlamış olduğu çalışmalarda bunun kanıtlandığını belirtmiştir. Tribulus terrestis vücudun genel olarak enerji potansiyelini artırmaktadır.

Reishi mantarı nedir

Reishi mantarı binlerce yıldır insan sağlığına şifa dağıtan ölümsüzlük bitkisidir. Gündelik yaşamınızı sağlıklı geçirmek için her türlü potansiyele sahip olmanızı sağlar. Ölümsüzlük bitkisi olarak şifa dağıtan bitki, vücudunuzun bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı savunma mekanizmanıza kuvvet veriyor. Reishi mantarı ve panax diğer ilaçlar gibi yan etki göstermeyerek yaşadığınız problemleri izole eder. Tüm kötü huylu hastalıkları etkisiz hale getirerek sağlıklı hücrelerin üremesini sağlar. Ciddi hastalıkların tedavi süresinde genel ihtiyaçlarınızı karşılayıp, zorlu sürecin ağır yükünü kaldırarak yaşam sürecinizi kaliteli kılar.

Reishi mantarı kolestrol

Reishi mantarı birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi yüksek kolestrol rahatsızlığına da oldukça iyi gelmektedir. Yüksek kolesterol birçok rahatsızlığı beraberinde getirir. Sağlıksız gelen yılların tetikleyicisi olabilir. Reishi mantarı kullanımı bağışıklık sistemini güçlendirdiği için hastalıklarınız vücudunuzu kolayca terk edecektir.

Reishi mantarı hangi hastalıklara iyi gelir

Reishi mantarı insan hayatı boyunca yaşayabileceği tüm hastalıkları tedavi ederek zamanınızın daha kaliteli geçmesini sağlar. Gündelik hayatınızı sekteye uğratabilecek rahatsızlıklar yaşam sürecinin kalitesini düşürecektir. Reishi mantarı yaşlanma probleminin önüne geçerek ruhsal anlamda da takviye edici olacaktır. Sinir, dolaşım, solunum, kas ve kemik hastalıklarından korur. Ayrıca virüs ve bakteri gibi hastalıkların vücuda girse bile çabuk terk etmesini sağlayacaktır.

Reishi mantarı bağışıklık sistemi

Reishi mantarı bağışıklık sistemini güçlendirdiği için tüm hastalıklardan koruma kuvvetini kazanmanızı sağlayacaktır. Vücudun birinci savunma mekanizmasını oluşturacaktır. Vücudun korunan bağışıklık sisteminizi koruyarak, beden sağlığınızı koruyacaktır. Reishi mantarı her yaşta insan için kullanılabilecek şifalı bitkidir. Grip, soğuk algınlığı ve virüse hastalıkların vücudunuza girmesine engel olacaktır. Şifalı bitkilerin içinde bulunan aktif bileşenler sayesinde, ruh ve beden sağlığınızı koruma altına alacaktır.

Reishi mantarı faydaları

Reishi mantarı yüzlerce yıldır birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Şifalı bitkilerin kullanımı en eski ve yaygın olarak kullanılır. İnsanlık adına doğanın sunduğu en verimli bitki olan insan bitkisi ruhen ve bedenen yaşanan rahatsızlıkların tedavisinde kullanılıyor. Reishi mantarı aktif ve faydalı hücrelerin oluşumda katkı sağlar. İnsan vücudunu hastalıklara karşı koruyan bağışıklık sistemini güçlendiren etkin bileşimlerin doğadan sizlere sunulmasıdır.

Be Sociable, Share!